Zoopark jelení
Homole

Už jste někdy na vlastní oči viděli albínského daňka? Nebo jelena při koupeli?

Neděláme si z vás legraci. V rodinném ZOO parku nedaleko Dobříše můžete zdejší zvířata dokonce pohladit nebo jim nabídnout zdravý pamlsek. Ideální tip na výlet s dětmi!

Pozdravte se s Oskarem, ochočeným daňkem

ZOO park se rozkládá na více než 3,5 hektarech půdy. Kromě prostorných výběhů zvířat tady můžete obdivovat i původní roubenku z přelomu 18. a 19. století s expozicí starých zemědělských strojů a náčiní.

Největším lákadlem pro malé i dospělé návštěvníky je ale možnost seznámit se s místními zvířaty opravdu nablízko. Už jste se někdy dotkli jelena? Na jednu stranu jsou vděční za pohlazení a budou se nedočkavě prát o to, kdo z nich si od vás vezme krmení jako první. Jsou to ale také divoká a nebezpečná zvířata zasluhující respekt. Zdejší stádo se volně pohybuje mezi loukou a lesní oborou, kde si může dopřát dokonce koupel.

Kromě jelenů tady najdete i muflony, daňky a roztomilé chocholaté krávy skotského plemene Highland. Z dalších hospodářských zvířat potom miniprasátka, králíci a nejrůznější druhy drůbeže.

Pohoda zvířat na prvním místě

Welfare, neboli zaměření na etický chov zvířat, je pro majitele ZOO parku prioritou. Odráží se to ve velkorysém prostoru výběhů i v celoročním pobytu zvířat venku. 

Kromě prohlídek a blízkého kontaktu se zvířaty si děti můžou užít venkovní hřiště a dospělí zase pozorovat místní stáda jako na dlani z vysokého posedu. Pro skupiny zájemců provozovatelé rádi přichystají také posezení u ohně a grilování. Zdravé krmení pro zvířata můžete nakoupit přímo u vstupní pokladny.

Užijte si výlet!

Kudy kam?

Autem

Z Restovny je to k jelenům půlhodinka jízdy směrem na Dobříš.

Na kole

Pokud patříte mezi nadšené cyklisty, jednoduše se vyšvihněte do sedla a užijte si malebnou cestu přes Klínec, Malou Hraštici a Nový Knín. Třicetikilometrová trasa vám zabere zhruba 2,5 hodiny.

 

Autobusem

Využít můžete také autobusovou linku 317 z Jíloviště do Dobříše a odtud pokračovat autobusem číslo 514. Vaší výstupní zastávkou bude Homole, rozcestí.