Cyklotrasa
z Dobřichovic

Z malebného údolí řeky Berounky až na Hřebeny, severovýchodní část Brdské vrchoviny.

Tato cyklotrasa s převýšením 409 metrů pořádně proklepne vaši kondičku! Ale zároveň vás za námahu odmění řadou zajímavostí i dechberoucími výhledy na okolní krajinu.

Baroko ukryté v brdských lesích

V Dobřichovicích trasa začíná u železniční stanice a vede směrem na Všenory. Tady si užijete první větší stoupání. Zhruba po jednom kilometru začíná cyklotrasa 8129 vedoucí ulicí Nad Rozcestím. Rozloučíme se s ní před obcí Černolice, kde je odbočka k přírodní památce Černolické skály. Tento monumentální skalní masiv ukrývá horolezecké trasy i úlomky prehistorických zkamenělin.

U obecní nádrže se cyklotrasa 8129 napojuje na slavnou hřebenovku Mníšecko. Zhruba po 5 kilometrech od Černolic si můžete udělat odbočku k baroknímu areálu Skalka. Rozhodně doporučujeme, díky tomuto krátkému zdržení si totiž prohlédnete barokní klášter, poustevnu a křížovou cestu. Ulovíte tady také pěkné momentky s výhledem na mníšecký zámek.

Z dalšího rozcestí Na Soudném vede trasa na Svinaře. Zde se můžete napojit na cyklotrasu zpět do Dobřichovic, kde se celý okruh uzavírá.

Červená šesticípá hvězda křižovníků

Pokud vám zbude ještě trochu času, porozhlédněte se po Dobřichovicích. Z místních zajímavostí tu stojí za vidění renesanční zámek. I když je pro veřejnost uzavřený, dá se projít aspoň po panské zahradě. Zámek patřil Rytířskému řádu křižovníků s červenou hvězdou, jejichž symbol je dodnes součástí městského znaku Dobřichovic.

Užijte si výlet!

Kudy kam?

Autem

Od Restovny se do Dobřichovic dostanete za pár minut autem, vzdálené jsou jen 6 kilometrů.

Na kole

Nebo můžete rovnou nasednout na kolo a napojit se na cyklostezku u obce Mokropsy. Na kole jste v Dobřichovicích za necelou půlhodinku pohodové jízdy.